Depilació làser masculina
cos sencer

La depilació làser masculina de cos sencer és la solució més còmoda i completa per eliminar el pèl de manera permanent i millorar l’aspecte de la pell de tot el cos.

Duració

1 hora i 30 min aproximadament.

Preu

110€

Número de sessions

Un mínim de 10-12 sessions

Quins resultats pots esperar de la depilació làser díode al cos sencer?

La depilació làser díode al cos sencer permet aconseguir una reducció del pèl a totes les zones tractades, amb resultats visibles des de la primera sessió. Un cop realitzada la sessió, el pèl creix amb normalitat i al cap de 10-15 dies començarà a caure el que hem eliminat i apareixen les clapes. El pèl que quedi, l’anirem eliminant a les properes sessions.

Durant el tractament, la pell es torna més uniforme, suau i cuidada. Desapareixen els pèls enquistats, l’envermelliment per irritació i la necessitat de depilar-se constantment.

El gran avantatge de depilar-se amb làser díode el cos sencer és la sensació de comoditat global: menys manteniment, més llibertat en el dia a dia i una millora estètica general. Amb les sessions corresponents i seguint les recomanacions de la tècnic, els resultats seran visibles a partir de les primers sessions.

Un cop finalitzat el tractament, s’aconsella realitzar sessions de repàs cada cert temps per mantenir de manera permanent els resultats obtinguts.

Com és una sessió de depilació làser de cos sencer per a homes?

Una sessió de depilació làser de cos sencer per a home està pensada per ser pràctica, eficient i adaptada a cada client. Abans de començar, és important que el dia anterior a la sessió es rasurin les zones a tractar i que el dia de la sessió no s’apliquin cremes ni olis a la pell perquè necessitem que estigui ben neta.

Quan un client ve per primera vegada a un dels nostres centres, li fem una valoració inicial per ajustar els paràmetres del làser segons el seu tipus de pèl i de pell.

En aquest cas, tot i tractar-se de diverses zones, la sessió sempre segueix el mateix patró: tapar els tatuatges i les pigues (en cas que n’hi hagi), dibuixar les marques, aplicar el gel, realitzar el tractament làser i acabar posant el nostre hidrogel-post làser per hidratar la pell i calmar l’envermelliment que hagi pogut aparèixer.

El làser de díode actua directament sobre l’arrel del pèl sense perjudicar-ne la pell. A mesura que avancem amb el tractament, el pèl anirà caient.

Preus depilació làser masculina cos sencer

Abans de la sessió de depilació làser de cos sencer:

Després de la sessió de depilació làser de cos sencer:

Resultats des de la primera sessió

A partir de la primera sessió notaràs una reducció visible del pèl i un creixement més lent i fi. El nostre sistema de làser d’alta potència actua directament sobre el fol·licle per oferir resultats progressius, eficaços i duradors des de la primera sessió.

Comoditat i higiene

Gaudeix d’un tractament ràpid, pràctic i molt més còmode que la cera o la fulla. Evita irritacions constants, pèls enquistats i talls. La higiene és indispensable, treballem amb protocols estrictes d’higiene perquè cada sessió sigui segura i confortable.

Seguretat i tecnologia

Treballem amb tecnologia làser avançada, que podem adaptar a cada tipus de pell i zona del cos. El nostre equip de professionals està format i especialitzat per garantir un tractament segur, controlat i personalitzat, minimitzant les molèsties que puguin aparèixer i maximitzant resultats.

centre laser factory

Un espai on sentir-te cuidat

Escollir on fer-te la depilació làser també és una decisió important. A Laser Factory treballem amb la tecnologia més innovadora i segura, però sobretot amb un equip humà proper, atent i professional. Ens importa que et sentis escoltat, tranquil i en bones mans des del primer moment.

INNOVACIÓ · COMODITAT · COMPROMÍS · SEGURETAT · RESULTATS

Tens més preguntes de depilació làser de cos sencer per a homes?

En què consisteix la depilació láser de diode?

La depilació làser de díode és un tractament que utilitza energia lumínica per actuar directament sobre el fol·licle pilós. La llum del làser es transforma en calor i debilita progressivament l’arrel del pèl, reduint-ne el creixement amb cada sessió. És una tecnologia segura, eficaç i indolora que permet eliminar el pèl de manera progressiva, adaptant el tractament a les característiques de la pell i del pèl de cada persona.

Podem depilar qualsevol part del cos excepte el contorn dels ulls, els orificis nasals i l’interior de les orelles. Tampoc podem realitzar la depilació làser damunt d’una pell amb tatuatges, ferides, cicatrius sense cicatritzar o cremada pel sol. Cal tenir en compte que la zona íntima masculina no està inclosa en el preu del pack de cos sencer.

El nombre de sessions pot variar segons el tipus de pèl, el fototip de pell i factors hormonals. En general, es recomanen un mínim de 10-12 sessions per aconseguir una reducció significativa i duradora del pèl. Les primeres sessions solen realitzar-se cada mes i, posteriorment, es poden anar espaiant segons l’evolució del tractament.

Sí, es pot fer la depilació làser fins i tot a l’estiu, sempre que se segueixin les recomanacions dels nostres professionals. És important evitar l’exposició solar directa 3 dies abans i 3 dies després de la sessió, i utilitzar protecció solar SP50.

BLOG

ET PODEM AJUDAR?

Emplena el següent formulari i ens posarem en contacte amb tu el més aviat possible.

"*" indicates required fields

Sexe*
This field is hidden when viewing the form
This field is hidden when viewing the form

La depilació làser femenina que oferim als nostres centres garanteix uns resultats òptims, de manera que després de les sessions necessàries, el pèl no torna a aparèixer, independentment del tipus de pell. Si estàs pensant en la depilació làser femenina, confia en els nostres centres i posa’t en mans de professionals qualificats que treballen amb l’aparatologia més puntera del mercat. Als nostres centres trobaràs la millor depilació làser femenina perquè llueixis un cos lliure de pèl i et despreocupis de la seva aparició per sempre. 

La depilació làser femenina és una tecnologia que permet eliminar de forma permanent el pèl a tot el cos, gràcies a l’aparatologia d’última generació, de forma indolora i segura per a la pell. Gràcies a la qualitat i professionalitat del nostre equip i el material que fem servir als nostres centres, oferim depilació làser femenina totalment eficaç i pensada per aquelles dones que volen oblidar-se de la depilació per sempre. Consulta les nostres tarifes de depilació làser femenina i no t’ho pensis més.

Tens dubtes? La tecnologia amb què treballem als nostres centres és d’última generació, la qual cosa ens permet aplicar aquesta tècnica de depilació al cos sencer amb la garantia que s’obtindran uns resultats òptims i permanents. Consulta’ns i troba el que més encaixi amb les teves necessitats.

Barcelona (Av. Madrid)
WhatsApp:
Barcelona (Marina)
WhatsApp:
Castelldefels
WhatsApp:
Cornellà de Llobregat
WhatsApp:
Esplugues de Llobregat
WhatsApp:
Figueres (Carrer Ample)
WhatsApp:
Figueres (Joan Maragall)
WhatsApp:
Figueres (Monturiol)
WhatsApp:
Girona (Joan Maragall)
WhatsApp:
Girona (Ronda St. Antoni)
WhatsApp:
Granollers
WhatsApp:
Hospitalet de Llobregat
WhatsApp:
Manresa
WhatsApp:
Mollet del Vallès
WhatsApp:
Olot
WhatsApp:
Ripollet
WhatsApp:
Sabadell
WhatsApp:
Sant Boi de Llobregat
WhatsApp:
Santa Coloma de Farners
WhatsApp:
Terrassa
WhatsApp:
Vic (Morgades)
WhatsApp:
Vic (Verdaguer)
WhatsApp:

APROFITA EL BLACK NOVEMBER

Promoció vàlida de l’1 al 30 de novembre per a nous clients.
2 sessions al 40% de descompte!

"*" indicates required fields

No acumulable ni reemborsable. Vàlida per packs a partir de 35€. Consulta condicions.